Tevékenységet megszüntetni kívánó társaságok részére történő tanácsadás.
Amennyiben a társaság úgy dönt, hogy tevékenységét nem kívánja tovább folytatni, úgy segítséget nyújtunk a jogutód nélküli megszűnésben, a társaság fizetőképességi helyzetétől függően a következők szerint.
VÉGELSZÁMOLÁSI TANÁCSADÁS
Amennyiben a társaság vagyona elegendő a fennálló tartozásainak rendezésére, úgy végelszámolási eljárással szüntethető meg jogutód nélkül.
Teljes körűen ellátjuk a végelszámolói feladatokat, képviseljük a társaságot a jogutód nélküli megszűnéséig. Elkészítjük a végelszámolás megindításához szükséges iratokat, gondoskodunk annak az illetékes bíróságra történő benyújtásáról.
A végelszámolás alatt a törvényben meghatározott módon értékesítjük a társaság vagyonát, behajtjuk követeléseit. Az eljárás során a szakhatóság felé a szükséges adatszolgáltatást teljesítjük.
A hitelezőkkel tárgyalásokat folytatunk a követelésük mérsékléséről, elkészítjük az erre vonatkozó megállapodásokat. Javaslatokat készítünk a társaság tulajdonosai részére a hitelezők kielégítésének legkedvezőbb módjáról és ezek költségeiről.
A végelszámolási eljárás lezárásaként elkészítjük a záró mérleget, záró beszámolót, javaslatot teszünk a megmaradt vagyon felosztására.Az elkészített záró anyagot a bíróságra benyújtjuk.
Amennyiben a végelszámolás során nyilvánvalóvá válik, hogy a hitelezői igényeket nem lehet teljes mértékben kiegyenlíteni, úgy benyújtjuk a felszámolási kérelmet.
FELSZÁMOLÁSI TANÁCSADÁS
Amennyiben a társaság vagyona nem fedezi tartozásait, úgy felszámolási eljárás keretében szűnhet meg jogutód nélkül.
A felszámolási kérelem benyújtását megelőző időszakban áttekintjük a könyvelést, kezeljük a munkavállalók helyzetét, felülvizsgáljuk a szerződéseket, elkészítjük a költségek racionális csökkentésére vonatkozó javaslatokat. A felszámolónak átadandó tevékenység záró mérleg előkészítésében közreműködünk, a főkönyvi kivonatot felszámolási szempontból átvizsgáljuk, elkészítjük a problémás tételek harmonizálására vonatkozó javaslatokat.
Az adós céget „felkészítjük” a felszámolási eljárásra, minimalizáljuk a problémákat, az adóts lehetőség szerint olyan helyzetbe hozzuk, ami a kijelölendő felszámoló számára komfortosan, minél kevesebb feladattal és minél rentábilisabban kezelhető.
Amennyiben az adós maga kezdeményezi a felszámolási eljárást, közreműködünk a vonatkozó kérelem elkészítésében. A kérelem elkészítésének lényeges eleme a hitelezői lista összeállítása. Ennek során az adósnál nyilvántartott és nem nyilvántartott, nem vitatott és vitatott, biztosított és nem biztosított követelések körét felülvizsgáljuk. Ahol felmerül a vitatás lehetősége, arra vonatkozólag javaslatot készítünk.
Tájékoztatjuk az adóst arról, hogy a felszámolás elrendelése esetén milyen kifizetéseket kell az adósnak teljesítenie (pl.: munkavállalóktól levont járulékok), és ismertetjük az adós kötelezettségeit.
A felszámolás közzétételét követően az adós képviseletében felvesszük a kapcsolatot a kijelölt felszámolóval, egyeztetjük az iratok átadását. Eközben a csődtörvényben meghatározott iratok elkészítésében, összeállításában közreműködünk. Ezeket olyan formában készítjük össze, ami a felszámoló számára a legmegfelelőbb.
A kijelölt felszámoló részére átadjuk az iratokat, a felszámolási eljárás menetrendjét egyeztetjük, az eljárás során felmerülő kérdéseket megválaszoljuk, illetve mindazon feladatokat ellátunk, amelyet az adós számára a törvény előír a felszámolóval történő együttműködéssel kapcsolatban. Felmerülhet, hogy kifogást kell benyújtani a felszámoló tevékenységével szemben, ezt elkészítjük, menedzseljük.
A felszámolási eljárás alatt a felszámolóval szorosan együttműködünk, a felszámoló munkáját segítjük, kontrolláljuk, a beérkezett hitelezői igényeket és visszaigazolásokat áttekintjük. Amennyiben szükséges, a vitatottnak minősülő igények tekintetében a felszámolóval közösen bírósági beadványt készítünk, a vitatott hitelezői igényt a bíróságra felterjesztjük.
A felszámolási eljárás alatt a felszámoló részére a szükséges adatszolgáltatásokat elkészítjük, a szakhatósági ellenőrzéseken az adóst képviseljük.
Amennyiben a felszámolás alatt továbbműködést tervez az adós, úgy az ehhez szükséges hozzájárulásokat (felszámoló, hitelezők) megszerezzük, a felszámolás alatti továbbműködés feltételeit a felszámolóval egyeztetjük, a továbbműködés koordináljuk.
Amennyiben a felszámolás alatt az adós egyezséget kíván kötni, úgy az egyezségi tárgyalásra a fizetőképességet helyreállítását és megőrzését célzó programot és az egyezségi javaslatot elkészítjük. Ezt előkészítendő a hitelezőkkel történő megbeszéléseken az adós képviseletét ellátjuk.
A felszámolás során a hitelezőkkel felmerülő vitás kérdéseket rendezzük, az adós képviseletét ellátjuk, igyekszünk megtalálni a legmegfelelőbb (legbékésebb) megoldást.
Az esetlegesen kedvezőtlen bírósági ítéletek, végzések elleni jogorvoslati kérelmet elkészítjük és benyújtjuk.